Additional information
| Weight | 0.409 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 25 × 11 cm |
| Brand Name | HAMPSON LANQE |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Autumn/Winter |
| Decoration | Printing |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | 18-24 Years |
| Material | POLYESTER |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | Fleece |
| whether full opening | No |
| Closure Type | Pullover |
| Elasticity | Medium Strecth |
| Sleeve Style | regular |
| Hooded | Yes |
| Fabric Type | Broadcloth |
| High-concerned chemical | None |
| Pattern Type | Cartoon |
| Style | Casual |
| Fit Type | Regular Fit |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Release Date | Summer 2025 |
| Clothing Patterns | Loose |
| Gender | Women |
| Clothing Length | regular |
| Item Type | HOODIES |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Type | Pullovers |
| Fabric content | 96% and above |
| Collar | Hooded |
| Liner Type | Artificial Fur / Fur-Liner |
| Material Composition | synthetic fiber |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"102", "inch":"40.16"}, "size":"S", "vid":100014064}, {"length":{"cm":"108", "inch":"42.52"}, "size":"M", "vid":361386}, {"length":{"cm":"112", "inch":"44.09"}, "size":"L", "vid":361385}, {"length":{"cm":"116", "inch":"45.67"}, "size":"XL", "vid":100014065}, {"length":{"cm":"120", "inch":"47.24"}, "size":"XXL", "vid":4182}]} |











Reviews
There are no reviews yet.