Description
Sizing Info
NOTE:
1.Please check the size chart carefully before buying.
2.The size is Asian Size, it's smaller than EU,US,UK Size
3.Please allow 1-3cm(1 inch) differs due to manual measurement.









Sizing Info NOTE: 1.Please check the size chart carefully before buying. 2.The size is Asian Size, it's smaller than EU,US,UK Size 3.Please allow 1-3cm(1 inch) differs due to manual measurement.
Sizing Info
NOTE:
1.Please check the size chart carefully before buying.
2.The size is Asian Size, it's smaller than EU,US,UK Size
3.Please allow 1-3cm(1 inch) differs due to manual measurement.









| Weight | 0.170 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 27 × 3 cm |
| Brand Name | NONE |
| Closure Type | Single Breasted |
| Elasticity | Medium Strecth |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | 100% |
| Pattern Type | Floral |
| Fit Type | Regular Fit |
| Sleeve Length(cm) | Sleeveless |
| Style | bohemian |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Spring/Summer |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | Standard |
| Decoration | Embroidery |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | regular |
| Material | POLYESTER |
| Gender | Women |
| Choice | yes |
Reviews
There are no reviews yet.