Additional information
| Weight | 0.004 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Brand Name | deeptown |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | regular |
| Material | POLYESTER |
| Decoration | Criss-cross |
| Collar | Turtleneck |
| Closure Type | None |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| Style | Korean |
| High-concerned chemical | None |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Slim |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Autumn/Winter |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Age | 18-24 Years |
| Craft of Weaving | Knit |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | Thick |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Occasion | Music Festival |
| Material Composition | Synthetic Fibre |
| Pattern | SLIM |
| Release Date | Autumn 2024 |
| Percentage of Material | 51%-70% |
| Gender | Women |
| Model Number | WW1152 |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"60", "inch":"23.62"}, "size":"S", "vid":100014064}, {"length":{"cm":"62", "inch":"24.41"}, "size":"M", "vid":361386}, {"length":{"cm":"64", "inch":"25.20"}, "size":"L", "vid":361385}, {"length":{"cm":"70", "inch":"27.56"}, "size":"XL", "vid":100014065}, {"length":{"cm":"78", "inch":"30.71"}, "size":"XXL", "vid":4182}]} |











Reviews
There are no reviews yet.