Description




























| Weight | 0.186 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 22 × 7 cm |
| Brand Name | NONE |
| Shoes Type | Modern Slippers |
| Applicable Place | Outside |
| Upper Material | Fabric |
| Closure Type | Pull On |
| Department Name | Adult |
| Outsole Material | EVA |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Summer |
| Upper fixing method | sticking |
| Heel Type | Wedges |
| Gender | Women |
| Lining Material | NONE |
| Item Type | slippers |
| Model Number | C6970 |
| Fashion Element | CRYSTAL |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 0-3cm |
| Style | LEISURE |
| Insole Material | PU |
| Pattern Type | Solid |
| Fit | True to Size |
| size | 36/37/38/39/40/41/42 |
| color | Black |
| Heel height | 5.5cm |
| Choice | yes |
Reviews
There are no reviews yet.