Description
























































































| Weight | 0.650 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 10 cm |
| Brand Name | Chin.Sweety |
| Closure Type | Open Stitch |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | knit |
| Pattern Type | |
| Fit Type | Loose |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Casual |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| Season | Spring & Autumn |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | Standard |
| Decoration | NONE |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | regular |
| Material | Knitted, POLYESTER |
| Gender | Women |
| Model Number | Casual Printed Tassel Knit Coats Women |
| Collar | V-Neck |
| Festival | Valentine's Day |
| Pattern | A-straight |
| Release Date | Winter 2025 |
| Percentage of Material | 51%-70% |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"118", "inch":"46.46"}, "size":"S", "vid":100014064}, {"length":{"cm":"122", "inch":"48.03"}, "size":"M", "vid":361386}, {"length":{"cm":"126", "inch":"49.61"}, "size":"L", "vid":361385}]} |
Reviews
There are no reviews yet.