Additional information
| Weight | 0.250 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 25 × 1 cm |
| Brand Name | NONE |
| Closure Type | Single Breasted, Single Breasted |
| Elasticity | Medium Strecth |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | 10%Cashmere90%Viscose |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Loose |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Office Lady |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | All Season |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | Thick |
| Decoration | Button |
| whether full opening | No |
| Clothing Length | regular |
| Material | CASHMERE, Viscose |
| Gender | Women |
| Model Number | XX3601 |
| Collar | V-Neck |
| Pattern | Loose-fitting |
| Percentage of Material | 30% below |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"88", "inch":"34.65"}, "size":"M 45kg–50kg", "vid":-1}, {"length":{"cm":"92", "inch":"36.22"}, "size":"L 50kg–55kg", "vid":-2}, {"length":{"cm":"96", "inch":"37.80"}, "size":"XL 55kg–60kg", "vid":-3}, {"length":{"cm":"100", "inch":"39.37"}, "size":"XXL 60kg–70kg", "vid":-4}, {"length":{"cm":"105", "inch":"41.34"}, "size":"3XL 70kg-77kg", "vid":-17}, {"length":{"cm":"110", "inch":"43.31"}, "size":"4XL 77kg-85kg", "vid":-18}]} |











Reviews
There are no reviews yet.