Additional information
| Weight | 0.150 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 3 cm |
| Brand Name | Goghvinci |
| Closure Type | Single Breasted, Single Breasted |
| Elasticity | Medium Strecth |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | cotton polyester |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Regular Fit |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Sweet, Korean style |
| Craft of Weaving | Tatting |
| Age | Junior |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Autumn/Winter, spring autumn |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Decoration | Hollow Out |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | Short (4 – 16 Inch) |
| Material | COTTON, Elastane |
| Gender | Women |
| Collar | V-Neck |
| Pattern | A-straight |
| Release Date | Autumn 2025 |
| Percentage of Material | 51%-70% |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Size | S M L XL XXL |
| Color | various colors |
| Departments name | adult |
| Model number | women cardigan |
| Condition | daily |
| Feature 1 | chic |
| Feature 2 | casual |
| Feature 3 | ins |











Reviews
There are no reviews yet.