Description
















| Weight | 0.170 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 22 × 1 cm |
| Brand Name | NONE |
| Closure Type | Single Breasted |
| Elasticity | High Strecth |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | COTTON |
| Pattern Type | Striped |
| Fit Type | Slim |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Casual |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Junior |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Spring/Summer |
| Fabric Weight | Lightweight (Fabric Weight < 120 g/m²) |
| Thickness | Thin |
| Decoration | Ruched |
| whether full opening | No |
| Clothing Length | regular |
| Material | POLYESTER |
| Gender | Women |
| Model Number | UK-008 |
| Collar | O-Neck |
| Pattern | SLIM |
| Release Date | Summer 2024 |
| Percentage of Material | 91%-95% |
| Yarn Thickness | Fine yarn |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Reviews
There are no reviews yet.