Additional information
| Weight | 0.250 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 10 cm |
| Brand Name | NONE |
| Closure Type | Single Breasted |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | cotton |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Regular Fit |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Streetwear |
| Craft of Weaving | Non-Woven |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Autumn/Winter |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Decoration | Hollow Out |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | regular |
| Material | COTTON, POLYESTER |
| Gender | Women |
| Collar | O-Neck |
| Pattern | Loose-fitting |
| Percentage of Material | 71%-80% |
| Place Of Origin | China (mainland) |










Reviews
There are no reviews yet.