Description






















































| Weight | 0.113 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 28 × 2 cm |
| Brand Name | NONE |
| Sleeve Length(cm) | Half |
| Style | Casual |
| Craft of Weaving | Tatting |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Summer |
| Clothing Length | Short (4 – 16 Inch) |
| Decoration | NONE |
| Elasticity | Medium Strecth |
| Sleeve Style | Lantern Sleeve |
| Fabric Type | Chiffon |
| High-concerned chemical | None |
| Material | POLYESTER, Chlorine |
| Pattern Type | Floral |
| Fit | True to Size |
| Pattern Them | Creativity |
| Tops Type | TEES |
| Release Date | Summer 2026 |
| Weight | 141g—160g |
| Festival | Carnivals |
| Item Type | tops |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Gender | Women |
| Collar | Slash Neck |
| Occasion | Beach |
| Model Number | chiffon shirt |
| Fit Type | regular |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"80-100", "inch":"31.50-39.37"}, "size":"S", "vid":-1}, {"length":{"cm":"84-104", "inch":"33.07-40.94"}, "size":"M", "vid":-2}, {"length":{"cm":"88-108", "inch":"34.65-42.52"}, "size":"L", "vid":-3}, {"length":{"cm":"92-112", "inch":"36.22-44.09"}, "size":"XL", "vid":-4}]} |
Reviews
There are no reviews yet.