Description
BeauToday Derby Shoes for Women
Genuine cow leather upper
Genuine cow leather lining and insole
Rubber outsole
Square heel
Solid color style
Lace-up design
Handmade
Shoes with box
Heel height: 3.4cm
Available colors: Black,Beige,Gray
















BeauToday Derby Shoes for Women Genuine cow leather upper Genuine cow leather lining and insole Rubber outsole Square heel Solid color style Lace-up design Handmade Shoes with box Heel height: 3.4cm Available colors: Black,Beige,Gray
BeauToday Derby Shoes for Women
Genuine cow leather upper
Genuine cow leather lining and insole
Rubber outsole
Square heel
Solid color style
Lace-up design
Handmade
Shoes with box
Heel height: 3.4cm
Available colors: Black,Beige,Gray
















| Weight | 1.000 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| Brand Name | BeauToday |
| Whether with metal toe cap | No |
| Flats Type | Flat Platform |
| Upper Material | Genuine Leather |
| Upper-Genuine Leather Type | Cow Leather |
| Department Name | Adult |
| Toe Shape | Round Toe |
| Outsole Material | Rubber |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Season | Spring/Autumn |
| Occasion | Casual |
| Upper fixing method | sticking |
| Gender | Women |
| Whether waterproof | No |
| Lining Material | Genuine Leather |
| Item Type | flats |
| Fashion Element | Sewing |
| Closure Type | Lace-Up |
| Style | Office Lady |
| Insole Material | Full Grain Leather |
| Pattern Type | Solid |
| Model Number | 21529 |
| Fit | True to Size |
| Color | Black, Beige, Gray |
| Heel Height | 3.4cm |
| Package | Shoebox |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"34", "inch":"34"}, "size":"4.5", "vid":200000285}, {"length":{"cm":"35", "inch":"35"}, "size":"5", "vid":698}, {"length":{"cm":"36.5", "inch":"36.5"}, "size":"6", "vid":1394}, {"length":{"cm":"37.5", "inch":"37.5"}, "size":"6.5", "vid":200000287}, {"length":{"cm":"38", "inch":"38"}, "size":"7", "vid":3434}, {"length":{"cm":"39", "inch":"39"}, "size":"7.5", "vid":200000288}, {"length":{"cm":"40", "inch":"40"}, "size":"8.5", "vid":200000289}, {"length":{"cm":"41", "inch":"41"}, "size":"9", "vid":350262}, {"length":{"cm":"42", "inch":"42"}, "size":"9.5", "vid":200000290}, {"length":{"cm":"43", "inch":"43"}, "size":"10", "vid":1583}]} |
Reviews
There are no reviews yet.