Additional information
| Weight | 0.201 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 23 × 5 cm |
| Brand Name | NONE |
| whether full opening | No |
| Clothing Length | regular |
| Material | Wool |
| Decoration | NONE |
| Collar | O-Neck |
| Closure Type | Pullover |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| Style | Casual |
| High-concerned chemical | None |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Loose |
| Origin | Mainland China |
| CN | Hebei |
| Season | Autumn/Winter |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Age | Above 65 Years |
| Craft of Weaving | Knit |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Material Composition | 100% Merino Wool |
| Pattern | Loose-fitting |
| Release Date | Autumn 2025 |
| Percentage of Material | 95% above |
| Gender | Women |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"88", "inch":"34.65"}, "size":"S", "vid":100014064}, {"length":{"cm":"90", "inch":"35.43"}, "size":"M", "vid":361386}, {"length":{"cm":"95", "inch":"37.40"}, "size":"L", "vid":361385}, {"length":{"cm":"100", "inch":"39.37"}, "size":"XL", "vid":100014065}, {"length":{"cm":"105", "inch":"41.34"}, "size":"XXL", "vid":4182}]} |











Reviews
There are no reviews yet.