Additional information
| Weight | 0.350 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 5 cm |
| Brand Name | AMII |
| Closure Type | Open Stitch |
| Elasticity | High Strecth |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | Polyester 35%, polyamide 27%, acrylic 21%, wool 17% |
| Pattern Type | Geometric |
| Fit Type | Loose |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Casual |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Winter |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Decoration | Embroidery |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | regular |
| Material | Wool, POLYESTER, Acrylic, Polyamide |
| Gender | Women |
| Model Number | 12344302 |
| Collar | V-Neck |
| Pattern | Loose-fitting |
| Release Date | Winter 2024 |
| Percentage of Material | 31%-50% |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| woolen cardigan | sweater coats |
| winter knitted cardigans | amii sweater |
| sweater women | Cardigan |
| Embroidery | Tops |
| friend sweater | cardigan women |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"55", "inch":"21.65"}, "size":"S", "vid":-1}, {"length":{"cm":"56.5", "inch":"22.24"}, "size":"M", "vid":-2}, {"length":{"cm":"58", "inch":"22.83"}, "size":"L", "vid":-3}, {"length":{"cm":"59.5", "inch":"23.43"}, "size":"XL", "vid":-40}]} |











Reviews
There are no reviews yet.