Additional information
| Weight | 0.600 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 6 cm |
| Brand Name | JENTULIN |
| whether full opening | No |
| Clothing Length | regular |
| Material | Acrylic |
| Decoration | NONE |
| Collar | O-Neck |
| Closure Type | Pullover |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| Style | Office Lady |
| High-concerned chemical | None |
| Pattern Type | Geometric |
| Fit Type | Loose |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Autumn/Winter |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Age | 18-24 Years |
| Craft of Weaving | Knit |
| Fabric Weight | Extra-Heavy (Fabric Weight > 320 g/m²) |
| Thickness | Thick |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Occasion | Party |
| Material Composition | acrylic |
| Pattern | Loose-fitting |
| Festival | Carnivals |
| Release Date | Winter 2025 |
| Percentage of Material | 95% above |
| Gender | Women |
| Model Number | BKF-MY5000 |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"116", "inch":"45.67"}, "size":"M", "vid":361386}, {"length":{"cm":"120", "inch":"47.24"}, "size":"L", "vid":361385}, {"length":{"cm":"124", "inch":"48.82"}, "size":"XL", "vid":100014065}]} |










Reviews
There are no reviews yet.