Additional information
| Weight | 0.030 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 13 × 3 cm |
| Brand Name | AGCFABS |
| Metal Type | NONE, NONE |
| Origin | Mainland China |
| Material | Pearl |
| Pearl Type | Simulated-pearl |
| Pearl Quality | AAA |
| Pearl Shape | Perfectly Round |
| High-concerned chemical | None |
| Item Shape | Round Shape |
| Fine or Fashion | fashion |
| Item Type | beads |
| Item Weight | 27g |
| Model Number | S-AC0039 |
| Outer Diameter | 8mm |
| Colors | Red/White/Black/Blue/Green/Purple/Glod/Silver/Pink |
| Size | 3 4 6 8 10 12 mm |
| style | imitation pearl beads |
| type | acrylic beads 8mm |
| design | acrylic beads round 6mm |
| feature | imitation pearl beads 10mm |
| pattern | acrylic beads 12mm |
| use for | pearl beads for jewelry making |
| Jewelry Findings | Diy Jewelry Making( bracelet earrings, necklace ) |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |











Reviews
There are no reviews yet.