Additional information
| Weight | 0.360 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
| Brand Name | MOONFUL |
| Material | Bamboo fiber, Elastane |
| High-concerned chemical | None |
| Waterproof | Yes |
| Sexually Suggestive | No |
| Craft of Weaving | Knit |
| Obscene Picture | No |
| Origin | Mainland China |
| Gender | Women |
| Rise Type | High-Rise |
| Decoration | NONE |
| Pattern Type | Solid |
| Model Number | MF1393-3 |
| Panties Type | BRIEFS |
| Item Type | Panties |
| Absorption | Heavy flow (equivalent to 3-4 tampons or 30-40ml) |
| Inside layer | 95% Cotton +5% Spandex |
| Absorbent layer | 80% polyester+20% Nylon |
| Leak proof layer | 100%PUL |
| Outer layer | 95%Bamboo+5% Spandex |
| For Heavy Days | Wear alone to replace the use of disposable items or wear with a tampon or menstrual cup for extra protection. |
| Product Uses | Menstrual cycle, Postpartum, Minor incontinence, Maternity, Daliy Wearing |
| Wash Care | Machine wash |
| Size | S-2XL |
| Note | Not suitable for swimming |
| culotte menstruelles flux abondants | menstrual period panties |
| culotte menstruelle absorbant | culotte de regle menstruelle |
| calzon menstrual de flujo abundante | culotte menstruel femme |
| abundant flow menstrual brief | culotte menstruel flux abondant femme |
| strong absorption underwear | culotte menstruelle fort flux |
| women’s urine underwearabsorbent menstrual panties | culottes menstruelles femme flux abondant |
| absorbent menstrual panties | braga menstrual |
| Panties for periods | braga menstrual mujer |
| periods underwear | braga menstrual mujer flujo abundante |
| Style 10 | bragas menstruales a prueba de fugas |
| Style 11 | bragas menstruales |
| Style 12 | bragas menstruales flujo abundante |
| Style 13 | bragas mestruales super absorbentes |
| Style 14 | calzon menstrual |
| Style 15 | calzon menstruales |
| Style 16 | calzones periodo menstrual |
| Style 18 | menstruatie ondergoed |
| Style 19 | calcinha absorvente |
| Style 20 | calcinha absorvente menstrual |
| Style 21 | calcinha menstrual |
| Style 22 | calcinha menstrual fluxo intenso |
| Style 23 | mutande assorbenti |
| Style 24 | mutande ciclo mestruale |
| Style 25 | mutande da ciclo mestruale |
| Style 26 | mutandine mestruali |
| Style 27 | menstruation panties |
| Style 28 | period underwear leak proof |
| Style 29 | menstrual brief |
| Style 30 | leak proof menstrual panties |
| Style 31 | period panty plus size |
| Style 32 | maternity panties |
| Style 33 | panties for monthly |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |











Reviews
There are no reviews yet.