Description

































modname=ckeditor

































| Weight | 0.293 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 21 × 13 cm |
| Brand Name | NONE |
| Dressing style | Formal Wear |
| Outsole Material | Cork, EVA |
| Heel Height | Flat (≤1cm) |
| With Platforms | Yes |
| High-concerned chemical | None, None |
| Sandal Type | Ankle Strap |
| Upper fixing method | stitching, Injection molding |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Occasion | Casual |
| Upper Material | EVA, EVA |
| Upper coverage | Above the ankle but not to the knee |
| Gender | Men, Women |
| Department Name | Children, Adult |
| Fit | Smaller Than Usual |
| Heel Type | Hoof Heels |
| Item Type | slippers |
| Season | Summer |
| Closure Type | Pull On |
| Shoes Type | Bathroom Slippers |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"countrySizeMap":{"EU":"36", "BR":"34.5", "JP":"22.5", "UK":"3", "KR":"230", "MX":"23", "US":"5.5"}, "length":{"cm":"23", "inch":"9.06"}, "size":"36-37", "vid":201446567}, {"countrySizeMap":{"EU":"37", "BR":"36", "JP":"23.5", "UK":"4", "KR":"240", "MX":"24", "US":"6.5"}, "length":{"cm":"24", "inch":"9.45"}, "size":"38-39", "vid":201446563}, {"countrySizeMap":{"EU":"39", "BR":"37.5", "JP":"24.5", "UK":"5.5", "KR":"250", "MX":"25", "US":"7.5"}, "length":{"cm":"25", "inch":"9.84"}, "size":"40-41", "vid":201446566}, {"countrySizeMap":{"EU":"41", "BR":"38.5", "JP":"25.5", "UK":"6.5", "KR":"260", "MX":"26", "US":"9"}, "length":{"cm":"26", "inch":"10.24"}, "size":"42-43", "vid":201446564}, {"countrySizeMap":{}, "length":{"cm":"27", "inch":"10.63"}, "size":"44-45", "vid":201446565}]} |
Reviews
There are no reviews yet.