Description



NOTE:
1. Pls order the shoes size according to your feet length. You can contact to us directly, if you have any size question.
2. Pls compare the detail sizes with yours before you buy!!!




























NOTE: 1. Pls order the shoes size according to your feet length. You can contact to us directly, if you have any size question.2. Pls compare the detail sizes with yours before you buy!!!



NOTE:
1. Pls order the shoes size according to your feet length. You can contact to us directly, if you have any size question.
2. Pls compare the detail sizes with yours before you buy!!!




























| Weight | 0.800 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| Brand Name | BIGTREE |
| Dressing style | Formal Wear |
| Outsole Material | Rubber |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 3-5cm |
| High-concerned chemical | None |
| Sandal Type | Gladiator |
| Upper fixing method | sticking |
| Origin | Mainland China |
| Occasion | Party |
| Upper Material | PU |
| Upper coverage | Above the ankle but not to the knee |
| Gender | Women |
| Department Name | Adult |
| Closure Type | Buckle Strap |
| Back Counter Type | Front & Rear Strap |
| Pattern Type | Solid |
| Side Vamp Type | Open |
| Fit | True to Size |
| Style | Fashion |
| Heel Type | Thin Heels |
| Lining Material | PU |
| Model Number | LT-X 333-6 |
| Item Type | sandals |
| Fashion Element | Cross-tied |
| Insole Material | PU |
| Listing year season | New arrivals 2026 Zapatos De Mujer |
| zapatos de mujer | chaussure femme |
| sandalias para mujer | high heels sexy |
| ladies shoes | femmes chaussures |
| zapato mujer | mules shoes women |
| Heel height | 14cm |
| Size | 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 |
| Popular element | Vogue, temperament, elegant, banquet |
| Package | Bubble Bag |
| Shoes For Women Sandals | Sandalias Mujer 2026 |
| Women Shoes | Femmes Sandales |
| Fashion Sandals | Zapatos De Mujer |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"countrySizeMap":{"EU":"33", "BR":"32", "JP":"20.5", "UK":"1.5", "KR":"210", "MX":"21.5", "US":"4"}, "length":{"cm":"21", "inch":"8.27"}, "size":"32", "vid":200000331}, {"countrySizeMap":{"EU":"33.5", "BR":"33", "JP":"21", "UK":"2", "KR":"215", "MX":"22", "US":"4.5"}, "length":{"cm":"21.5", "inch":"8.46"}, "size":"33", "vid":200000332}, {"countrySizeMap":{"EU":"35", "BR":"33", "JP":"22", "UK":"2.5", "KR":"225", "MX":"22.5", "US":"5"}, "length":{"cm":"22", "inch":"8.66"}, "size":"34", "vid":100010481}, {"countrySizeMap":{"EU":"35.5", "BR":"33.5", "JP":"22.5", "UK":"3", "KR":"230", "MX":"23", "US":"5.5"}, "length":{"cm":"22.5", "inch":"8.86"}, "size":"35", "vid":200000333}, {"countrySizeMap":{"EU":"36", "BR":"34.5", "JP":"23", "UK":"3.5", "KR":"235", "MX":"23.5", "US":"6"}, "length":{"cm":"23", "inch":"9.06"}, "size":"36", "vid":200000334}, {"countrySizeMap":{"EU":"37", "BR":"35", "JP":"23.5", "UK":"4", "KR":"240", "MX":"24", "US":"6.5"}, "length":{"cm":"23.5", "inch":"9.25"}, "size":"37", "vid":100010482}, {"countrySizeMap":{"EU":"38", "BR":"36", "JP":"24", "UK":"5", "KR":"245", "MX":"24.5", "US":"7"}, "length":{"cm":"24", "inch":"9.45"}, "size":"38", "vid":200000898}, {"countrySizeMap":{"EU":"38.5", "BR":"36.5", "JP":"24.5", "UK":"5.5", "KR":"250", "MX":"25", "US":"7.5"}, "length":{"cm":"24.5", "inch":"9.65"}, "size":"39", "vid":200000364}, {"countrySizeMap":{"EU":"39", "BR":"37.5", "JP":"25", "UK":"6", "KR":"255", "MX":"25.5", "US":"8"}, "length":{"cm":"25", "inch":"9.84"}, "size":"40", "vid":100013888}, {"countrySizeMap":{"EU":"40", "BR":"38", "JP":"25.5", "UK":"6.5", "KR":"260", "MX":"26", "US":"9"}, "length":{"cm":"25.5", "inch":"10.04"}, "size":"41", "vid":100010483}, {"countrySizeMap":{"EU":"40.5", "BR":"38.5", "JP":"26", "UK":"7", "KR":"265", "MX":"26.5", "US":"9.5"}, "length":{"cm":"26", "inch":"10.24"}, "size":"42", "vid":200000337}, {"countrySizeMap":{"EU":"41.5", "BR":"40", "JP":"26.5", "UK":"7.5", "KR":"270", "MX":"27", "US":"10"}, "length":{"cm":"26.5", "inch":"10.43"}, "size":"43", "vid":200000338}, {"countrySizeMap":{"EU":"42", "BR":"40.5", "JP":"27", "UK":"8.5", "KR":"275", "MX":"27.5", "US":"10.5"}, "length":{"cm":"27", "inch":"10.63"}, "size":"44", "vid":100010487}, {"countrySizeMap":{"EU":"43", "BR":"41", "JP":"27.5", "UK":"9", "KR":"280", "MX":"28", "US":"11"}, "length":{"cm":"27.5", "inch":"10.83"}, "size":"45", "vid":3116}, {"countrySizeMap":{"EU":"43.5", "BR":"41.5", "JP":"28", "UK":"9.5", "KR":"285", "MX":"28.5", "US":"11.5"}, "length":{"cm":"28", "inch":"11.02"}, "size":"46", "vid":200000899}]} |
Reviews
There are no reviews yet.