Description
Size
Shoulder:38cm Bust Size:84cm Length:55cm Sleeve Length:55cm
Size mearsured by ourselves,
sometimes has some errors, but always within 3cm.
"- ": refers to the elastic range of the clothes.







































Size Shoulder:38cm Bust Size:84cm Length:55cm Sleeve Length:55cm Size mearsured by ourselves,sometimes has some errors, but always within 3cm."- ": refers to the elastic range of the clothes.
Size
Shoulder:38cm Bust Size:84cm Length:55cm Sleeve Length:55cm
Size mearsured by ourselves,
sometimes has some errors, but always within 3cm.
"- ": refers to the elastic range of the clothes.







































| Weight | 0.202 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 9 × 7 cm |
| Brand Name | NONE |
| Closure Type | Single Breasted |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | 100 |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Regular Fit |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Office Lady |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Junior |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Autumn/Winter |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | Standard |
| Decoration | Button |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | Short (4 – 16 Inch) |
| Material | COTTON, POLYESTER |
| Gender | Women |
| Collar | O-Neck |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"84", "inch":"33.07"}, "size":"One Size", "vid":200003528}]} |
Reviews
There are no reviews yet.