Description




























| Weight | 0.349 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 20 × 11 cm |
| Brand Name | NONE |
| Dressing style | other |
| Outsole Material | EVA |
| Heel Height | Med (3CM – 5CM) |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 0-3cm |
| High-concerned chemical | None |
| Sandal Type | EVA Injection Shoes |
| Upper fixing method | Injection molding |
| Origin | Mainland China |
| Occasion | Casual |
| Upper Material | EVA |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Gender | Women |
| Department Name | Adult |
| Back Counter Type | Back Strap |
| Pattern Type | Solid |
| Side Vamp Type | Covered |
| Fit | True to Size |
| Style | Fashion |
| Heel Type | Square Heel |
| Lining Material | NONE |
| Closure Type | Slip-On |
| Model Number | C6596 |
| Item Type | sandals |
| Fashion Element | Platform |
| Insole Material | EVA |
| Color | Black/Black/Khaki |
| Size | 35-36/37-38/39-40 |
| Choice | yes |
Reviews
There are no reviews yet.