Description






































































































| Weight | 0.650 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 15 cm |
| Brand Name | KUCLUT |
| Department Name | Adult |
| Origin | Mainland China |
| Outsole Material | Rubber |
| High-concerned chemical | None |
| Gender | Women |
| Upper fixing method | stitching |
| Whether waterproof | No |
| Whether with metal toe cap | No |
| Shoes Type | Other |
| With or install Professional accessories | None |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Closure Type | Elastic Band |
| pattern | color matching |
| Supply category | spot |
| Inner material | cotton |
| Product Category | Sports casual shoes |
| color | Black, White, Red |
| upper height | low top |
| Heel height | High Heel (6-8CM) |
| Heel shape | thick bottom |
| size | 35, 36, 37, 38, 39, 40 |
| Sole process | Injection molded shoes |
| opening depth | Shallow mouth (below 7cm) |
| sole material | compound |
| packaging volume | 26*20*10 |
| pop element | Sewing line, color matching |
| style | leisure |
| Closure mode | front lace |
| place of origin | Xinyu, Jiangxi |
| Insole material | Textiles |
| toe shape | Round head |
| Fastest shipping time | 24 hours |
| upper material | Artificial PU |
| way of wearing | front lace |
| applicable gender | female |
| Applicable age group | adult |
| function | Massage, Height Increase, Waterproof, Balance, Other |
| Listing Year Season (IPO time) | Spring 2024 |
| Suitable for the season | Summer, winter, spring, autumn |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"countrySizeMap":{"EU":"35", "BR":"33", "JP":"22", "UK":"2.5", "KR":"225", "MX":"22.5", "US":"5"}, "length":{"cm":"22", "inch":"8.66"}, "size":"35", "vid":200000333}, {"countrySizeMap":{"EU":"35.5", "BR":"33.5", "JP":"22.5", "UK":"3", "KR":"230", "MX":"23", "US":"5.5"}, "length":{"cm":"22.5", "inch":"8.86"}, "size":"36", "vid":200000334}, {"countrySizeMap":{"EU":"36", "BR":"34.5", "JP":"23", "UK":"3.5", "KR":"235", "MX":"23.5", "US":"6"}, "length":{"cm":"23", "inch":"9.06"}, "size":"37", "vid":100010482}, {"countrySizeMap":{"EU":"37", "BR":"35", "JP":"23.5", "UK":"4", "KR":"240", "MX":"24", "US":"6.5"}, "length":{"cm":"23.5", "inch":"9.25"}, "size":"38", "vid":200000898}, {"countrySizeMap":{"EU":"38", "BR":"36", "JP":"24", "UK":"5", "KR":"245", "MX":"24.5", "US":"7"}, "length":{"cm":"24", "inch":"9.45"}, "size":"39", "vid":200000364}, {"countrySizeMap":{"EU":"38.5", "BR":"36.5", "JP":"24.5", "UK":"5.5", "KR":"250", "MX":"25", "US":"7.5"}, "length":{"cm":"24.5", "inch":"9.65"}, "size":"40", "vid":100013888}, {"countrySizeMap":{"EU":"39", "BR":"37.5", "JP":"25", "UK":"6", "KR":"255", "MX":"25.5", "US":"8"}, "length":{"cm":"25", "inch":"9.84"}, "size":"41", "vid":100010483}, {"countrySizeMap":{"EU":"40", "BR":"38", "JP":"25.5", "UK":"6.5", "KR":"260", "MX":"26", "US":"9"}, "length":{"cm":"25.5", "inch":"10.04"}, "size":"42", "vid":200000337}]} |
Reviews
There are no reviews yet.