Additional information
| Weight | 0.400 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 × 22 cm |
| Brand Name | loribindwood |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | regular |
| Material | Wool, Acrylic |
| Decoration | NONE |
| Collar | Turtleneck |
| Closure Type | Pullover |
| Elasticity | High Strecth |
| Sleeve Style | regular |
| Style | Office Lady |
| High-concerned chemical | None |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Regular Fit |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Autumn/Winter |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Age | 18-24 Years |
| Craft of Weaving | Tatting |
| Fabric Weight | Heavyweight (Fabric Weight 220–320 g/m²) |
| Thickness | Wool Liner |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Occasion | Office |
| Material Composition | 100 |
| Pattern | Loose-fitting |
| Festival | Back to school season |
| Release Date | Summer 2025 |
| Percentage of Material | 95% above |
| Gender | Women |
| Yarn Thickness | Fine yarn |











Reviews
There are no reviews yet.