Description
































| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 10 cm |
| Brand Name | Yuejinlong, meifeini |
| Dressing style | other |
| Outsole Material | Rubber |
| With Platforms | No |
| High-concerned chemical | None |
| Sandal Type | Gladiator |
| Upper fixing method | sticking |
| Origin | Mainland China |
| Occasion | Casual |
| Upper Material | Microfiber |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Gender | Women |
| Department Name | Adult |
| Closure Type | Buckle Strap |
| Back Counter Type | Ankle Strap |
| Pattern Type | Solid |
| Side Vamp Type | Open |
| Fit | True to Size |
| Style | LEISURE |
| Heel Type | Square Heel |
| Lining Material | Bonded Leather |
| Item Type | sandals |
| Fashion Element | Metal decoration |
| Insole Material | Microfiber |
| Closed mode | Slip-on |
| Pattern | Solid color |
| Heel height | Flat heel (less than or equal to 1cm) |
| Color classification | White Black Pink Sky Blue Red khaki gold |
| Year and season of release | Summer 2024 |
| Toe cap style | Open toe |
| Suitable for occasions | Daily |
| Upper height | High Top |
| Heel style | Flat bottom |
| Applicable object | Youth (18-40 years old) |
| Leather characteristics | Sticky leather |
| Back top | Front & rear strap |
| Side top | Side empty |
| Shoe Manufacturing process | Glued shoes |
Reviews
There are no reviews yet.