Description








































| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 2 cm |
| Brand Name | NONE |
| Closure Type | Single Breasted |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | ice silk |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Slim |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Office Lady, Commuting, Coat |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Junior |
| Origin | Mainland China, China |
| CN | Guangdong |
| Season | All Season |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | Standard, Thin |
| Decoration | Button |
| whether full opening | No |
| Clothing Length | regular |
| Material | ice silk, POLYESTER, Ice Silk |
| Gender | Women |
| Collar | V-Neck |
| Release Date | Spring 2025 |
| Color Classification | Gray Black Blue Pink White Apricot color |
| Size classification | S M L XL 2XL 3XL |
| Function | Cool Feeling Sun Protection Breathable |
| Hooded design | No Hooded |
| Year and season of release | 2025Spring |
| Applicable Object | teenager |
| Applicable Gender | Female |
| Clothing length type | Conventional |
| Version | Shawl type |
| Portable storage | Supports portable storage |
| Component Content | 91%(Including)-95%(Including) |
| Sunscreen technology | Original yarn type |
| Sunscreen coating | Has a sunscreen coating |
| Style Details | Button Thread |
| Lining | Other |
| Collar Type | VCollar |
| Applicable Scenarios | Leisure and entertainment City trip Outdoor Sports Fashion commuter |
| Applicable Age | 18-24One Year Old |
| Ventilation hole design | Whole Body |
| Pattern | Other/other |
| Recommended body type | Standard |
| Washing Recommendations | Machine Wash |
| Hem design | Other |
| Sleeve Length | Long Sleeve |
| Sleeve Type | Other |
| Clothing Placket | Single-Breasted |
| Combination Form | Single Piece |
| UPFValue | [object Object] |
| UVATransmittance | [object Object] |
| Item number/Model Number | 010 |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"84", "inch":"33.07"}, "size":"S", "vid":100014064}, {"length":{"cm":"86", "inch":"33.86"}, "size":"M", "vid":361386}, {"length":{"cm":"88", "inch":"34.65"}, "size":"L", "vid":361385}, {"length":{"cm":"90", "inch":"35.43"}, "size":"XL", "vid":100014065}, {"length":{"cm":"92", "inch":"36.22"}, "size":"XXL", "vid":4182}, {"length":{"cm":"94", "inch":"37.01"}, "size":"XXXL", "vid":4183}]} |
Reviews
There are no reviews yet.