Additional information
| Weight | 0.350 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 15 × 3 cm |
| Brand Name | SVRNYX ZM |
| Craft of Weaving | Knit |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Department Name | Women |
| pocket description | No Pocket |
| Blocking | seamless |
| Material | Elastane, Nylon |
| Gender | Women |
| High-concerned chemical | None |
| Sleeve Length(cm) | Sleeveless |
| Fit | True to Size |
| Sport Type | Yoga |
| Pattern Type | Solid |
| Feature | Breathable, Eco-Friendly, Quick Dry |
| pattern | solid color |
| Fabric name | Cotton blend |
| applicable scenario | Running, Fitness, Fitness, Dance |
| Product Category | suit |
| color | Black, Brown, Navy Blue, Carbon Grey |
| applicable population | Yoga, fitness, tennis |
| size | S, M, L |
| applicable gender | female |
| Lining composition | spandex |
| function | Moisture wicking |
| Fabric composition content | 78% |
| Lining composition content | 22% |
| Fabric composition | Nylon/Nylon |
| Suitable for the season | Summer, winter, spring, autumn |
| margin of error | 2-3cm |
| Lining name | Chemical fiber blend |











Reviews
There are no reviews yet.