Additional information
| Weight | 0.679 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 28 × 10 cm |
| Brand Name | ZERAINS |
| Closure Type | Zipper |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | qita |
| Pattern Type | Patchwork |
| Fit Type | Loose |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Casual |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Jiangsu |
| Season | Winter |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Decoration | Button |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | regular |
| Material | POLYESTER |
| Gender | Women |
| Collar | STAND |
| Pattern | SLIM |
| Release Date | Winter 2025 |
| Percentage of Material | 95% above |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"106", "inch":"41.73"}, "size":"S", "vid":100014064}, {"length":{"cm":"110", "inch":"43.31"}, "size":"M", "vid":361386}, {"length":{"cm":"114", "inch":"44.88"}, "size":"L", "vid":361385}]} |











Reviews
There are no reviews yet.