Additional information
| Weight | 0.425 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 18 × 10 cm |
| Brand Name | NONE |
| whether full opening | No |
| Clothing Length | regular |
| Material | POLYESTER, Acrylic |
| Decoration | NONE |
| Collar | V-Neck |
| Closure Type | Pullover |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| Style | Casual |
| High-concerned chemical | None |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Slim |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Autumn/Winter |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Age | 18-24 Years |
| Craft of Weaving | Knit |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | Thick |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Occasion | Office |
| Material Composition | Women Knitted Sweater |
| Pattern | A-straight |
| Festival | Back to school season |
| Release Date | Autumn 2025 |
| Percentage of Material | 81%-90% |
| Gender | Women |
| Model Number | Women Sweater |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |











Reviews
There are no reviews yet.