Additional information
| Weight | 0.540 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 27 × 7 cm |
| Brand Name | Fictitni |
| Closure Type | Single Breasted |
| Elasticity | Medium Strecth |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | Polyester |
| Pattern Type | Geometric |
| Fit Type | Loose |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | American Retro |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Autumn/Winter |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | Thick |
| Decoration | Embroidery |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | long(26+inch) |
| Material | POLYESTER, Elastane |
| Gender | Women |
| Collar | V-Neck |
| Pattern | Loose-fitting |
| Percentage of Material | 91%-95% |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"108", "inch":"42.52"}, "size":"S", "vid":100014064}, {"length":{"cm":"112", "inch":"44.09"}, "size":"M", "vid":361386}, {"length":{"cm":"116", "inch":"45.67"}, "size":"L", "vid":361385}, {"length":{"cm":"120", "inch":"47.24"}, "size":"XL", "vid":100014065}]} |











Reviews
There are no reviews yet.