Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 21 × 13 cm |
| Brand Name | MEXZT |
| whether full opening | No |
| Clothing Length | regular |
| Material | POLYESTER, Acrylic |
| Decoration | NONE |
| Collar | V-Neck |
| Closure Type | None, Pullover |
| Elasticity | High Strecth |
| Sleeve Style | regular |
| Style | Streetwear |
| High-concerned chemical | None |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Loose |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Autumn/Winter |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Craft of Weaving | Knit |
| Fabric Weight | Heavyweight (Fabric Weight 220–320 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Material Composition | Knit |
| Pattern | Loose-fitting |
| Age | 18-24 Years |
| Percentage of Material | 81%-90% |
| Gender | Women |
| Model Number | MC09256 |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"62", "inch":"24.41"}, "size":"S", "vid":-1}, {"length":{"cm":"63", "inch":"24.80"}, "size":"M", "vid":-2}, {"length":{"cm":"64", "inch":"25.20"}, "size":"L", "vid":-3}, {"length":{"cm":"65", "inch":"25.59"}, "size":"XL", "vid":-4}]} |











Reviews
There are no reviews yet.