Additional information
| Weight | 0.950 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 10 cm |
| Brand Name | hfwomenfz |
| Closure Type | Single Breasted |
| Elasticity | Medium Strecth |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | knit |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Loose |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Casual |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| Season | Autumn/Winter |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Decoration | Button |
| whether full opening | No |
| Clothing Length | regular |
| Material | POLYESTER, Fur |
| Gender | Women |
| Model Number | Loose Knit Fur Women's Sweater |
| Collar | Turtleneck |
| Pattern | Loose-fitting |
| Release Date | Autumn 2025 |
| Percentage of Material | 71%-80% |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"124", "inch":"48.82"}, "size":"S", "vid":100014064}, {"length":{"cm":"128", "inch":"50.39"}, "size":"M", "vid":361386}, {"length":{"cm":"132", "inch":"51.97"}, "size":"L", "vid":361385}]} |











Reviews
There are no reviews yet.