Additional information
| Weight | 0.580 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 × 2 cm |
| Brand Name | RAIN YAN LIN |
| whether full opening | No |
| Clothing Length | regular |
| Material | POLYESTER, COTTON, Viscose |
| Decoration | Embroidery |
| Collar | O-Neck |
| Closure Type | Pullover |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| Style | Casual |
| High-concerned chemical | None |
| Pattern Type | Cartoon |
| Fit Type | Slim |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Autumn/Winter |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Age | 25-34 |
| Craft of Weaving | Knit |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Occasion | Night Out |
| Material Composition | synthetic fibre |
| Pattern | SLIM |
| Release Date | Winter 2025 |
| Percentage of Material | 81%-90% |
| Gender | Women |
| Model Number | Q302 |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"102", "inch":"40.16"}, "size":"One Size", "vid":200003528}]} |










Reviews
There are no reviews yet.