Additional information
| Weight | 0.290 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 2 × 2 cm |
| Brand Name | hirigin |
| whether full opening | No |
| Clothing Length | long(26+inch) |
| Material | POLYESTER, Elastane |
| Decoration | NONE |
| Collar | O-Neck |
| Closure Type | None, Pullover |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| Style | Casual |
| High-concerned chemical | None |
| Pattern Type | |
| Fit Type | Loose |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Autumn/Winter |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Age | 18-24 Years |
| Craft of Weaving | Knit |
| Fabric Weight | Heavyweight (Fabric Weight 220–320 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Material Composition | knitted |
| Pattern | Loose-fitting |
| Percentage of Material | 95% above |
| Gender | Women |
| Model Number | women sweater |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |











Reviews
There are no reviews yet.