Additional information
| Weight | 0.090 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Sleeve Style | regular |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Brand Name | dawndesslo |
| Craft of Weaving | Knit |
| Clothing Length | Short (4 – 16 Inch) |
| Style | Casual |
| Material | POLYESTER |
| Percentage of Material | 95% above |
| High-concerned chemical | None |
| whether full opening | Yes |
| Decoration | NONE |
| Elasticity | High Strecth |
| Thickness | Thin |
| Closure Type | Single Breasted |
| Season | Spring/Summer |
| Origin | Mainland China |
| Gender | Women |
| Pattern Type | Solid |
| Collar | V-Neck |
| Fabric Weight | Lightweight (Fabric Weight < 120 g/m²) |
| Age | Junior |
| CN | Guangdong |
| Material Composition | 1 |
| Fit Type | Regular Fit |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |











Reviews
There are no reviews yet.