Additional information
| Weight | 0.300 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 17 × 4 cm |
| Brand Name | addonee |
| Closure Type | Single Breasted |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | raglan sleeve |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | wool |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Regular Fit |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Vintage |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | All Season |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Decoration | Hollow Out |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | regular |
| Material | Wool |
| Gender | Women |
| Collar | O-Neck |
| Percentage of Material | 95% above |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"94", "inch":"37.01"}, "size":"M", "vid":361386}, {"length":{"cm":"98", "inch":"38.58"}, "size":"L", "vid":361385}, {"length":{"cm":"103", "inch":"40.55"}, "size":"XL", "vid":100014065}, {"length":{"cm":"106", "inch":"41.73"}, "size":"XXL", "vid":4182}]} |











Reviews
There are no reviews yet.