Additional information
| Weight | 0.350 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 25 × 30 cm |
| Brand Name | Emperoe Goat |
| Closure Type | Single Breasted |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | CASHMERE |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Loose |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Office Lady |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Junior |
| Origin | Mainland China |
| CN | Hebei |
| Season | Autumn/Winter |
| Fabric Weight | Extra-Heavy (Fabric Weight > 320 g/m²) |
| Thickness | Thick |
| Decoration | Button |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | regular |
| Material | CASHMERE |
| Gender | Women |
| Collar | O-Neck |
| Pattern | Loose-fitting |
| Release Date | Autumn 2024 |
| Percentage of Material | 95% above |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"95", "inch":"37.40"}, "size":"S", "vid":100014064}, {"length":{"cm":"100", "inch":"39.37"}, "size":"M", "vid":361386}, {"length":{"cm":"105", "inch":"41.34"}, "size":"L", "vid":361385}, {"length":{"cm":"110", "inch":"43.31"}, "size":"XL", "vid":100014065}, {"length":{"cm":"115", "inch":"45.28"}, "size":"XXL", "vid":4182}]} |










Reviews
There are no reviews yet.