Additional information
| Weight | 0.100 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 1 cm |
| Brand Name | Rongimer |
| Closure Type | Single Breasted |
| Elasticity | Medium Strecth |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | Acrylic |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Regular Fit |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Sweet |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Junior |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Summer |
| Fabric Weight | Lightweight (Fabric Weight < 120 g/m²) |
| Thickness | Thin |
| Decoration | Hollow Out |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | regular |
| Material | Viscose, Nylon |
| Gender | Women |
| Model Number | TMY0230 |
| Collar | O-Neck |
| Pattern | A-straight |
| Percentage of Material | 51%-70% |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"50-80", "inch":"19.69-31.50"}, "size":"Asian XS", "vid":1983488806}, {"length":{"cm":"54-84", "inch":"21.26-33.07"}, "size":"Asian S", "vid":1983488807}, {"length":{"cm":"58-90", "inch":"22.83-35.43"}, "size":"Asian M", "vid":1983488408}, {"length":{"cm":"62-94", "inch":"24.41-37.01"}, "size":"Asian L", "vid":1983488606}, {"length":{"cm":"66-98", "inch":"25.98-38.58"}, "size":"Asian XL", "vid":1983652401}, {"length":{"cm":"70-102", "inch":"27.56-40.16"}, "size":"Asian XXL", "vid":1983488409}, {"length":{"cm":"60-90", "inch":"23.62-35.43"}, "size":"Asian One-size", "vid":1983489005}]} |











Reviews
There are no reviews yet.