Additional information
| Weight | 0.225 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 21 × 8 cm |
| Brand Name | NONE |
| whether full opening | No |
| Clothing Length | regular |
| Material | COTTON |
| Decoration | NONE |
| Collar | V-Neck |
| Closure Type | Pullover |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| Style | Sweet |
| High-concerned chemical | None |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Regular Fit |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Spring & Autumn, Spring, Summer, Fall, Autumn, Winter |
| Sleeve Length(cm) | Short (4 – 16 Inch) |
| Age | 25-34 |
| Craft of Weaving | Knit |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Occasion | Night Out |
| Pattern | A-straight |
| Gender | Women |
| Model Number | ZX3144 |
| Sweater | tops, y2k clothes, top for women, cardigan, sweaters, jumper, pullover, tops |
| Knitwear | y2k top, sweater women, vintage clothes, tops aesthetic, women clothing, retro clothes, women tops, women clothes, long sleeve top |
| Design Style | streetwear y2k, vintage, y2k streetwear, harajuku, kawaii, y2k, slim, sweet, cute, fashion, retro, preppy style, school style, casual, simple, chic, all-match, fairycore, korean, american vintage |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"68-76", "inch":"26.77-29.92"}, "size":"One Size", "vid":200003528}]} |











Reviews
There are no reviews yet.