Additional information
| Weight | 0.850 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 10 cm |
| Brand Name | Chin.Sweety |
| Closure Type | Single Breasted |
| Elasticity | High Strecth |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | knit |
| Pattern Type | |
| Fit Type | Loose |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Casual |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| Season | Autumn/Winter |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Decoration | Button |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | regular |
| Material | Microfiber, POLYESTER |
| Gender | Women |
| Model Number | women cardigan |
| Collar | O-Neck |
| Pattern | A-straight |
| Release Date | Autumn 2025 |
| Percentage of Material | 95% above |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| CN | Zhejiang |
| support | wholesale&dropshipping |
| 55/775 | 15 |











Reviews
There are no reviews yet.