Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 17 × 4 cm |
| Brand Name | addonee |
| Closure Type | Open Stitch |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | Wool |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Regular Fit |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Office Lady |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Autumn/Winter |
| Fabric Weight | Heavyweight (Fabric Weight 220–320 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Decoration | Pockets |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | long(26+inch) |
| Material | Wool |
| Gender | Women |
| Pattern | Loose-fitting |
| Percentage of Material | 95% above |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"110", "inch":"43.31"}, "size":"One Size", "vid":-1}]} |











Reviews
There are no reviews yet.