Additional information
| Weight | 0.795 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 25 × 15 cm |
| Brand Name | other |
| Closure Type | Single Breasted |
| Elasticity | Medium Strecth |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | 100% |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Slim |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Casual |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Junior |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | All Season |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Decoration | Button |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | long(26+inch) |
| Material | POLYESTER |
| Gender | Women |
| Collar | V-Neck |
| Pattern | SLIM |
| Percentage of Material | 95% above |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"104", "inch":"40.94"}, "size":"S", "vid":100014064}, {"length":{"cm":"110", "inch":"43.31"}, "size":"M", "vid":361386}, {"length":{"cm":"116", "inch":"45.67"}, "size":"L", "vid":361385}, {"length":{"cm":"122", "inch":"48.03"}, "size":"XL", "vid":100014065}, {"length":{"cm":"128", "inch":"50.39"}, "size":"XXL", "vid":4182}]} |











Reviews
There are no reviews yet.