Additional information
| Weight | 0.318 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 22 × 10 cm |
| Brand Name | DAYUHU |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Summer |
| Decoration | NONE |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | 18-24 Years |
| Material | POLYESTER |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | Fleece |
| whether full opening | No |
| Closure Type | Pullover |
| Elasticity | Medium Strecth |
| Sleeve Style | regular |
| Hooded | Yes |
| Fabric Type | Broadcloth |
| High-concerned chemical | None |
| Pattern Type | Letter |
| Style | Vintage |
| Fit Type | Regular Fit |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Release Date | Spring 2024 |
| Clothing Patterns | Straight |
| Gender | Women |
| Clothing Length | Short (4 – 16 Inch) |
| Item Type | Pullovers |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Type | Pullovers |
| Collar | O-Neck |
| Liner Type | Cotton-Liner |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"86", "inch":"33.86"}, "size":"XXS", "vid":4181}, {"length":{"cm":"90", "inch":"35.43"}, "size":"XS", "vid":872}, {"length":{"cm":"96", "inch":"37.80"}, "size":"S", "vid":100014064}, {"length":{"cm":"102", "inch":"40.16"}, "size":"M", "vid":361386}, {"length":{"cm":"108", "inch":"42.52"}, "size":"L", "vid":361385}, {"length":{"cm":"114", "inch":"44.88"}, "size":"XL", "vid":100014065}, {"length":{"cm":"120", "inch":"47.24"}, "size":"XXL", "vid":4182}, {"length":{"cm":"126", "inch":"49.61"}, "size":"XXXL", "vid":4183}]} |











Reviews
There are no reviews yet.