Additional information
| Weight | 0.254 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 20 × 4 cm |
| Brand Name | NONE |
| Closure Type | Single Breasted |
| Elasticity | Medium Strecth |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | 80% |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Loose |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Office Lady |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Autumn/Winter |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Decoration | NONE |
| whether full opening | No |
| Clothing Length | regular |
| Material | POLYESTER, COTTON |
| Gender | Women |
| Collar | V-Neck |
| Pattern | Loose-fitting |
| Percentage of Material | 71%-80% |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"86-88", "inch":"33.86-34.65"}, "size":"M", "vid":361386}, {"length":{"cm":"92-94", "inch":"36.22-37.01"}, "size":"L", "vid":361385}, {"length":{"cm":"96-98", "inch":"37.80-38.58"}, "size":"XL", "vid":100014065}, {"length":{"cm":"100-102", "inch":"39.37-40.16"}, "size":"XXL", "vid":4182}, {"length":{"cm":"104-106", "inch":"40.94-41.73"}, "size":"XXXL", "vid":4183}]} |











Reviews
There are no reviews yet.