Additional information
| Weight | 0.300 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 25 × 1 cm |
| Brand Name | INPETAL |
| Closure Type | Single Breasted |
| Elasticity | Medium Strecth |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | Polyester |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Regular Fit |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Casual |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Autumn/Winter |
| Fabric Weight | Lightweight (Fabric Weight < 120 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Decoration | Button |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | long(26+inch) |
| Material | POLYESTER, Elastane |
| Gender | Women |
| Model Number | 1092 |
| Collar | Turn-Down Collar |
| Pattern | Loose-fitting |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |











Reviews
There are no reviews yet.