Additional information
| Weight | 0.140 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 5 cm |
| Brand Name | NONE |
| Closure Type | Single Breasted |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | 85% polyester, 15% viscose |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Loose |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Casual |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong, Guangdong |
| Season | Spring/Summer |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Decoration | Button |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | regular |
| Material | POLYESTER, Viscose |
| Gender | Women |
| Collar | V-Neck |
| Pattern | Loose-fitting |
| Release Date | Spring 2026 |
| Percentage of Material | 71%-80% |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Cardigan women long | Women's clothing |
| Long cardigan | gray cardigan |
| cardigan | lightweight cardigan |
| Spring cardigan | Cardigan woman |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"120", "inch":"47.24"}, "size":"One Size", "vid":200003528}]} |











Reviews
There are no reviews yet.