Additional information
| Weight | 0.420 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 7 × 5 cm |
| Brand Name | NONE |
| Origin | Mainland China |
| CN | Hunan |
| Season | Autumn/Winter |
| Decoration | NONE |
| Craft of Weaving | Tatting |
| Age | 25-35 Years |
| Material | POLYESTER, COTTON |
| Fabric Weight | Extra-Heavy (Fabric Weight > 320 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| whether full opening | No |
| Closure Type | Zipper |
| Elasticity | Non Strech |
| Sleeve Style | regular |
| Hooded | Yes |
| Fabric Type | Broadcloth |
| High-concerned chemical | None |
| Pattern Type | Cartoon |
| Style | Y2k |
| Fit Type | Regular Fit |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Release Date | Spring 2024 |
| Clothing Patterns | Loose |
| Gender | Women |
| Clothing Length | regular |
| Item Type | ZIP-UP |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Type | ZIP-UP |
| Fabric content | 81% (inclusive) – 90% (inclusive) |
| Collar | Hooded |
| Liner Type | None-Liner |
| Material Composition | synthetic fiber |











Reviews
There are no reviews yet.