Additional information
| Weight | 0.120 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 5 cm |
| Brand Name | CHAXIAOA |
| Closure Type | Open Stitch |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | Polyester |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Regular Fit |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Casual |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Spring/Summer |
| Fabric Weight | Lightweight (Fabric Weight < 120 g/m²) |
| Thickness | Thin |
| Decoration | NONE |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | regular |
| Material | POLYESTER |
| Gender | Women |
| Collar | V-Neck |
| Pattern | Loose-fitting |
| Percentage of Material | 81%-90% |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Wholesale | yes |
| Drop shipping | yes |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |











Reviews
There are no reviews yet.