Additional information
| Weight | 0.287 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 16 × 5 cm |
| Brand Name | Matteobenni |
| Style | Casual |
| Closure Type | None |
| Elasticity | Slight Strech |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Autumn/Winter |
| Fabric Type | Broadcloth |
| Material | POLYESTER, COTTON |
| High-concerned chemical | None |
| Pattern Type | Polka Dot |
| Fit Type | Regular Fit |
| Age | Middle Age |
| Craft of Weaving | Tatting |
| Thickness | STANDARD |
| Clothing Length | regular |
| whether full opening | No |
| Decoration | Button |
| Shirts Type | Casual Shirts |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Dress Patterns | Pullover |
| Fabric content | 91% (inclusive) – 95% (inclusive) |
| Collar | V-Neck |
| Sleeve Style | regular |
| Model Number | 7756A |
| Material Composition | synthetic fiber |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Combination Form | Single-piece Set |
| Gender | Women |
| Release Date | Autumn 2022 |
| Clothing Patterns | Straight |
| Choice | yes |











Reviews
There are no reviews yet.