Additional information
| Weight | 0.330 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 7 cm |
| Brand Name | WANWANAPRCOT |
| whether full opening | No |
| Clothing Length | regular |
| Material | COTTON |
| Decoration | NONE |
| Collar | O-Neck |
| Closure Type | None, Pullover |
| Elasticity | Medium Strecth |
| Sleeve Style | regular |
| Style | Casual |
| High-concerned chemical | None |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Regular Fit |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | All Season |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Age | 35-44 |
| Craft of Weaving | Knit |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Material Composition | 100% Cotton |
| Pattern | Loose-fitting |
| Percentage of Material | 95% above |
| Gender | Women |
| Yarn Thickness | Fine yarn |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"94", "inch":"37.01"}, "size":"M", "vid":-2}, {"length":{"cm":"98", "inch":"38.58"}, "size":"L", "vid":-3}, {"length":{"cm":"102", "inch":"40.16"}, "size":"XL", "vid":-4}, {"length":{"cm":"106", "inch":"41.73"}, "size":"XXL", "vid":-5}]} |











Reviews
There are no reviews yet.