Additional information
| Weight | 0.190 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 5 cm |
| Pattern Them | Classic Style |
| pattern | solid color |
| Main downstream sales regions 2 | South East Asia |
| version | Slim fit |
| Main fabric composition content | 90% (inclusive) -95% (exclusive) |
| pop element | lace |
| Fabric name | polyester |
| Main fabric composition 2 content | 30% or less |
| Main fabric composition | Polyester (polyester fiber) |
| length | Short (40cm < length ≤ 50cm) |
| Cross-border style types | comfortable and casual |
| Listing year/season | Summer 2025 |
| sleeve length | short sleeve |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Sleeve Style | regular |
| Brand Name | UOSU |
| Craft of Weaving | Non-Woven |
| Clothing Length | regular |
| Style | High Street |
| Material | POLYESTER |
| High-concerned chemical | None |
| Decoration | NONE |
| Elasticity | Non Strech |
| Tops Type | TEES |
| Season | Summer |
| Origin | Mainland China |
| Release Date | Summer 2025 |
| Gender | Women |
| Festival | Valentine's Day |
| Pattern Type | Solid |
| Item Type | tops |
| Collar | V-Neck |
| Fabric Type | Mercerized Cotton |
| Age | Junior |
| CN | Guangdong |
| Fit Type | Regular Fit |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |











Reviews
There are no reviews yet.