Additional information
| Weight | 0.150 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 5 cm |
| Brand Name | Dozw |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Casual |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Autumn/Winter |
| Clothing Length | Short (4 – 16 Inch) |
| Decoration | NONE |
| Elasticity | High Strecth |
| Sleeve Style | regular |
| Fabric Type | Broadcloth |
| High-concerned chemical | None |
| Material | COTTON, POLYESTER |
| Pattern Type | Solid |
| Fit | True to Size |
| Pattern Them | Other |
| Tops Type | TEES |
| Release Date | Summer 2025 |
| Weight | 241g—260g |
| Festival | Back to school season |
| Item Type | tops |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Gender | Women |
| Collar | Square Collar |
| Occasion | Night Out |
| Model Number | DF-2195 |
| Fit Type | Slim |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"33.8cm", "inch":"33.8cm"}, "size":"S", "vid":-30}, {"length":{"cm":"35cm", "inch":"35cm"}, "size":"M", "vid":-31}, {"length":{"cm":"36.2cm", "inch":"36.2cm"}, "size":"L", "vid":-32}, {"length":{"cm":"38.4cm", "inch":"38.4cm"}, "size":"XL", "vid":-33}]} |











Reviews
There are no reviews yet.